Nadanie pisma procesowego za pośrednictwem operatora pocztowego niebędącego operatorem wyznaczonym.

W tej sprawie zostało wydanie Postanowienie Sądu Najwyższego w składzie siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego – Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 29 sierpnia 2019 r. o sygnaturze sprawy III UZP 3/17.

Teza orzeczenia dotyczącego frazy za pośrednictwem operatora pocztowego, która przysparza nie jednej osobie wiele problemów została wyjaśniona w sposób nie budzący wątpliwości.

I tak wskazano na :

I.

Po odstąpieniu od wykładni językowej art. 165 § 2 KPC przepis ten należy rozumieć w ten sposób, że równoznaczne z wniesieniem pisma procesowego do sądu jest także nadanie pisma procesowego za pośrednictwem operatora pocztowego niebędącego operatorem wyznaczonym.

opubl. Legalis.

II.

Nadanie pisma procesowego za pośrednictwem operatora pocztowego niebędącego operatorem wyznaczonym jest równoznaczne z wniesieniem pisma procesowego do sądu(art. 165 § 2 KPC w związku z art. 7 ust. 1 zdanie pierwsze dyrektywy Dyrektywa 97/67/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 grudnia 1997 r.w sprawie wspólnych zasad rozwoju rynku wewnętrznego usług pocztowych Wspólnoty oraz poprawy jakości usług, Dz.Urz. UEL 1998 Nr 15, s. 14 ze zm., Polskie wydanie specjalne Rozdział 06, Tom 3, s.71).

opubl. OSNP 2020/4/37.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Kała

Adwokat Wojciech Kała – nadanie pisma procesowego

IN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *